• KOMUNIKAT - dzień wolny 02.05.2024

• 02.05.2024 jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych. W bardzo pilnych sprawach proszę kontaktować sie z pracownikami przedszkola. Tel. 61 2951184. Sekretariat Zespou Szkół jest w tym dniu nieczynny.

• MISTRZOSTWA POWIATU W PIŁCE NOŻNEJ

• 29.04.2024r chłopacy z naszej szkoły brali udział w Mistrzostwach Powiatu w piłce nożnej. Zawody odbywały się w Międzychodzie przy szkole nr. 2. Po emocjonujących rozgrywkach nasza szkoła zdobyła 3 miejsce w składzie: Bartosz Banachowicz, Sebastian Spychala, Sebastian Andrys, Eryk Radzi, Oliwier Pietrzak, Kacper Dąbek, Alan Klupczyński, Igor Wylegała.

• KOMUNIKAT - wywiadówka

• W  czwartek, 25 kwietnia 2024 roku, o godz. 17.00,  odbędzie się wywiadówka szkolna.

Spotkania w salach z wychowawcą klasy odbędą się wg następującego harmonogramu:

• Klasa 1 a – p. K. Dobrychłop, sala nr 16
            • Klasa 1 b – p. G. Cebernik , sala nr 4
            • Klasa 2 a – p. D. Szacik,  sala nr 7
            • Klasa 2 b – p. A. Czekalska, sala nr 5
            • Klasa 3 a – p. Beata Stefańska, sala nr 1 w ,,małej szkole”
            • Klasa 3 b – p. Beata Gogołek, sala nr 3 w ,,małej szkole”
            • Klasa 4 a – p. A. Szymańska , sala nr 11
            • Klasa 4 b – p. K. Mikołajczak, sala nr 9
            • Klasa 5 a – p. A. Mrozek , sala nr 14
            • Klasa 6a – p. P. Pawlicki, sala nr 13
            • Klasa 7 a – p. Sylwia Nowacka-Bernat, sala nr 10
            • Klasa 7 b – p. Marcin Kasprzak , sala nr 12
            • Klasa 8 a – p. Paweł Kęsy, sala nr 15

Pozostali nauczyciele :

• Sala nr 17 –  p. Lucyna Makówka -Pucek,
            • Gabinet pedagoga – p. Alicja Girus
            • Gabinet psychologa – p. D. Szulc - Szajstek
            • Sala nr 18 – p. R. Wodzińska,
            • Sala nr 6 – p.  D. Korpik, p. J. Gogołek
            • Sala nr 7 - p. H. Sułek, p. T. Taberski , p. N. Prędka
            • Biblioteka -p. Agnieszka Stołowska
            • Świetlica szkolna –p. M. Dziubiński,  p. L. Białasik,
            • Pokój nauczycielski - p. A. Karpiewska, p. M. Karge, p. M. Hajzler,
            • Gabinet wicedyrektora – p. M. Kudlińska - Skrzypkowiak
            • Gabinet dyrektora - p. Katharina Andrzejak

• Dzień Piłkarski

• Samorząd Uczniowski zaproponował uczniom zorganizowanie Dnia Piłkarskiego. W czwartek uczniowie przyszli ubrani w stroje swoich ulubionych klubów lub zabrali ze sobą piłkarskie gadżety typu szaliki, czapki. Dużą dawkę emocji dostarczyła Szkolna Liga Piłkarzykowa. W lidze zagrały zespoły klas:4a, 4b, 5a, 6a, 7a, 7b, 8a oraz reprezentacja nauczycieli. Do finału dotarły cztery zespoły i po rozgrywkach "każdy z każdym" wyniki wyglądały następująco: Miejsce I - drużyna klasy 8a, miejsce II- drużyna klasy 5a, miejsce III- drużyna klasy 4b, miejsce IV - drużyna klasy 6a. Zawodnikom, którzy wzięli udział w rozgrywkach gratulujemy.

Opiekunki S.U

• Nasza szkoła na PaT w Szamotułach

• Nasza szkoła 12-13.04.2024r brała udzial w Przystanku Profilaktycznym PaT zorganizowanym w Szamotułach. Uczniowie klas 8 brali udział w warsztatach: kulinarnych, piłkarskich, tworzeniu mydełek eko, survival oraz krav maga. Organizatorzy przygotowali także dwa koncerty muzyczne oraz zajęciach taneczno-rytmiczne.

• XVIII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY

• W dniu 9 kwietnia 2024 r. reprezentanci naszej szkoły : Bartosz Banachowicz oraz Oliwier Pietrzak wzięli udział w XVIII  Międzyszkolnym  Konkursie Matematycznym „Matematyka  w praktyce”.

Konkurs został zorganizowany dla uczniów klas ósmych i uczniów klas pierwszych szkół  ponadpodstawowych przez Zespół  Szkół im. Emilii Szczanieckiej w Pniewach.

Uczniowie rozwiązywali zadania, które dotyczyły praktycznych obliczeń matematycznych.                                      Wyniki konkursu będą ogłoszone w czerwcu.

Opiekunem uczniów była p. Katarzyna Mikołajczak

• III Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania

• Tuż przed świętami w Sierakowie odbył się III Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania. Nasza szkoła wystawiła swoją reprezentację we wszystkich kategoriach wiekowych. Naszymi reprezentantami byli: K.Leśniak, W.Lutomski, G.Stachowicz, L.Tolińska, L.Spychała i A.Szubert. Jury najbardziej spodobał się tekst czytany przez Lilianę Tolińską, która zajęła I miejsce w powiecie, a wyróżnienie otrzymała A.Szubert. Gratulujemy dziewczynom sukcesu!

• Pasowanie pierwszaków na czytelników

• Nasze pierwszaki zostały zaproszone do szkolnej biblioteki, żeby zostać jej czytelnikami. Jednak na drodze stanęła im czarownica Lusia, która zagrodziła drogę do biblioteki pajęczyną i zostawiła dla nich list. Uczniowie klas pierwszych musieli wyruszyć na wyprawę, odszukać zadania pozostawione im przez czarownicę i wykazać się wiadomościami o baśniach, bajkach i wierszach. Świetnie poradzili sobie z tym zadaniem, złożyli ślubowanie i zostali prawdziwymi czytelnikami. Wybrali sobie książki do przeczytania oraz otrzymali w prezencie pakiet dwóch książek ufundowanych przez Instytut Książki oraz Fundację "Mała książka wielki człowiek". Życzymy naszym małym czytelnikom dużo zapału w odkrywaniu literackich światów.

• Konkurs Recytatorski Wierszy J. Brzechwy

• Wszyscy uczniowie klas IV wzięli udział w konkursie i recytowali wiersze Jana Brzechwy. W drugim etapie z obydwu klas czwartych wyłoniono najlepszych recytatorów, to właśnie oni stanęli przed widownią i jury, żeby zaprezentować przygotowane utwory. Jury w składzie: pani dyrektor K.Andrzejak, p.K.Mikołajczak, p. D.Szacik ogłosiły wyniki i wręczyły nagrody: I miejsce - Aleksandra Białuska, II miejsce - Inez Klupczyńska, III miejsce - Sz. Baczyński i J.Góźdź. Pozostali recytujący otrzymali dyplomy i drobne upominki. Spotkanie klas czwartych było również okazją do wspólnego zaśpiewania piosenek z filmu "Akademia pana Kleksa" i pożegnaniem z lekturą o tym samym tytule.